Czy warto inwestować w pompę ciepła?

25 maja 2022

Pompa ciepła z każdym sezonem grzewczym staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu gospodarstwach domowych. Urządzenie jest bowiem niezwykle efektywnym sposobem uzyskania stałego dostępu do ciepłej wody, bez potrzeby ogrzewania całego budynku mieszkalnego. Jest to także rozwiązanie ekologiczne, które działa w pełni automatycznie. Ponadto pompy ciepła są wyjątkowo tanie w eksploatacji, generując spore oszczędności w domowym budżecie.

Pompa Ciepła Kraków

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła, niezależnie od rodzaju, posiada mechanizm działania, który wykorzystuje popularne zjawisko sprężania gazu. Zadaniem maszyny jest wymuszenie przepływu czynnika grzewczego z obszaru o niższej temperaturze, do obszaru o temperaturze wyższej. Proces grzewczy, zachodzący przy pomocy pompy ciepła można, podzielić na trzy główne etapy:

I. Pobór ciepła – w systemie źródła ciepła krąży ciecz, która pochłania ciepło z otoczenia (np. z gruntu lub wód gruntowych), transportując je do pompy ciepła. Najczęściej wykorzystywaną do tego cieczą jest roztwór glikolu – połączenie wody ze środkiem blokującym jej zamarzanie. Natomiast powietrzne pompy ciepła zasysają powietrze zewnętrzne przez wentylator, który dostarcza ciepło z otoczenia, bezpośrednio do pompy ciepła.

II. Wykorzystanie ciepła – pompy ciepła posiadają także obieg, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. Przekazanie energii z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego następuje w parowniku. Efektem jest odparowanie czynnika chłodniczego. Wówczas para pobierana jest przez sprężarkę, która podwyższa poziom temperatury czynnika chłodniczego. Następnie ogrzany czynnik chłodniczy jest skraplany pod wysokim ciśnieniem i zaczyna emitować ciepło. Ponowne zmniejszenie ciśnienia czynnika chłodniczego odbywa się w zaworze rozprężnym i wtedy zmienia on stan skupienia na ciekły. 

III. Ogrzewanie – woda znajdująca się w instalacji grzewczej danego budynku, przejmuje ciepło, które czynnik chłodniczy oddał w trakcie skraplania i kieruje go do systemu dystrybucji – np. grzejników, zbiornika wody grzewczej, czy ciepłej wody użytkowej.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompy ciepła wykorzystują do pracy energię odnawialną. Dzielą się one ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskiwane jest ciepło. Należą do nich:

  1. Pompa gruntowa – często stosowane urządzenie, którego głównym źródłem ciepła jest grunt. Pompa tego rodzaju wykorzystywana jest zarówno do dostarczenia ciepła do obiegu grzewczego, jak i domowego zbiornika gorącej wody. Wysoka efektywność działania pompy sprawia, że może być stosowana jako jedyne źródło ogrzewania budynku mieszkalnego.
  1. Pompa wodna – w tym przypadku głównym źródłem ciepła jest woda płynąca. Natomiast zewnętrznym źródłem może być także energia elektryczna, gaz lub olej. Pompa cechuje się wydajnością energetyczną na wysokim poziomie i podobnie jak pompa gruntowa – może stanowić jedyne źródło ogrzewania danej nieruchomości. 
  1. Pompa powietrzna – to urządzenie, którego źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Urządzenie tego typu może być wykorzystywana w niemalże każdych warunkach. Urządzenie dostępne jest w kilku wariantach: pompa odpowiedzialna za transport ciepła do wewnątrz, oraz pompa odpowiedzialna za ciepło transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z gorącą wodą. 

Dostępne są również hybrydowe modele pompy ciepła, stanowiące połączenie energii ze źródła odnawialnego i tradycyjnego.

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Pompy ciepła to innowacyjne urządzenie grzewcze, które podbiło polski rynek stosunkowo niedawno. Koszt zakupu tego rodzaju nowinki technologicznej uzależniony jest m.in. od rodzaju pompy oraz renomy producenta. Obecnie zakup dobrej jakości pompy to koszt wysokości ok. 20 000 zł.  Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań oferowanych na rynku, gdyż użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów tzw. dolnego źródła ciepła. Jednak w zależności od producenta, ceny te mogą się znacząco różnić. 

W przypadku pompy gruntowej z wymiennikiem wodnym, przedział cenowy jest znacznie wyższy. Dodatkowym kosztem przy tego typu urządzeniach jest wykonanie instalacji po stronie dolnego źródła ciepła, które należy uwzględnić w trakcie planowania inwestycji. Przedział cenowy takiej usługi wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Planujesz zakup pompy ciepła?

Datacje na pompy ciepła – sprawdź warunki !

Zakup pompy ciepła wiąże się z dużym kosztem inwestycyjnym i wiąże nas z wykonawcą na wiele lat choćby w zakresie obsługi serwisowej. Warto więc zaufać sprawdzonym i wiarygodnym firmom instalacyjnym z wieloletnim doświadczeniem.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną ofertę na montaż pompy ciepła.

U nas kupisz na raty i leasing.

Inwestycja w pompę ciepła to dobry wybór. Wiąże się on jednak z dużym nakładem finansowym. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy wraz z Santader Bank ofertę kredytu z dopłatami do odnawialnych źródeł energii.

Oblicz ratę kredytu. W naszym salonie sprzedaży załatwisz wszystkie formalności.

Klimatyzacja Kraków – jaka cena za montaż ?

10 maja 2022

Ile kosztuje zamówienie i montaż klimatyzacji w Krakowie? Cena takiej usługi zależna jest m.in. od rodzaju wybranego systemu, sposobu jego montażu, lokalizacji, a także renomy firmy wykonującej usługę. W stolicy Małopolski możesz znaleźć atrakcyjne ceny instalacji klimatyzacji, dzięki czemu zaoszczędzisz środki na inne inwestycje. Ile to kosztuje?

Klimatyzacja Kraków – cena

Ceny instalacji klimatyzacji w Krakowie są mocno zróżnicowane. Znajdziesz oferty zarówno za 1,5 tysiąca złotych, jak i firmy, które wykonają analogiczną usługę nawet dwukrotnie drożej. Ze względu na szeroki wybór podmiotów wykonujących te usługi, przed ostateczną decyzją warto zrobić dokładną analizę rynku. Pod uwagę weź nie tylko cennik oferowanych usług, ale także renomę firmy, jej historię oraz opinie zadowolonych i mniej zadowolonych klientów. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko zakupu klimatyzacji oraz zadbasz o optymalizację poniesionych kosztów inwestycyjnych.

Cena klimatyzacji w Krakowie

Na rynku znajdziesz różne typy instalacji. Wyróżniają się nieco innym mechanizmem działania, sposobem eksploatacji, czy też żywotnością. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i ich ceną. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości rekomenduje się kontakt ze specjalistą, ponieważ typ klimatyzacji powinien być dobierany do specyfiki jej użytkowania, rozmiaru pomieszczenia, biura lub mieszkania, a także lokalizacji.

Cena montażu klimatyzacji w Krakowie

Koszty montażu klimatyzacji w Krakowie zależą przede wszystkim od rodzaju wybranego urządzenia. Wpływ na ostateczną wycenę może mieć również miejsce jego umieszczenia. W przypadku trudno dostępnych przestrzeni lub montażu wymagającego więcej pracy po stronie monterów, ostateczne cena może być wyższa. Każdorazowo jest jednak negocjowana z klientem. Podstawowe ceny usług związanych z montaże klimatyzacji danego typu w Krakowie prezentują się następująco:

  • split – ok. 1200 – 1500 PLN netto;
  • kasetonowy – ok. 1500 – 1800 PLN netto;
  • przypodłogowo-sufitowy – ok. 1000 – 1300 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok. 2000 – 2500 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok 3000 – 3500 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok 3900 – 4200 PLN netto.

Ewentualne dodatkowe koszty to: nietypowe prace budowlane, wykorzystanie zwyżki, dojazd do klienta i dodatkowe metry instalacji freonowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej poproś firmę instalacyjną o dokładną wycenę z rozbiciem poszczególnych elementów składowych oraz upewnij się, czy obejmuje ona wszystkie niezbędne prace montażowe i dodatkowe.

Sprawdź ranking klimatyzatorów 2022 !

ranking klimatyzatorów

Sprawdź ,który z porównanych klimatyzatorów najbardziej odpowiada Twoim potrzebą.

Serwis klimatyzacji w Krakowie

Wpływ na żywotność i prawidłową eksploatację klimatyzacji mają jej regularne serwisowanie oraz prawidłowa pielęgnacja. Renomowane firmy instalacyjne oferuję serwis systemów klimatyzacyjnych w ramach swojej oferty. Nasza firma świadczy usługi związane z serwisem klimatyzacji i wentylacji oraz okresowymi przeglądami budynków. Pozwala to na wykrycie potencjalnych usterek i awarii, a także zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych urządzenia. W kompleksowej ofercie posiadamy: doradztwo, projektowanie, sprzedaż, montaż i serwisowanie klimatyzacji w Krakowie i okolicach. Wycena przygotowywana jest w sposób indywidualny, a dbałość o każdy szczegół sprawia, że będziesz cieszyć się wydajną klimatyzacją na dłużej.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Co roku zaliczany jest także do ścisłej czołówki europejskich miast pod kątem potencjału do życia, a także piękna. Przy tym wszystkim należy jednak do grona tych najbardziej zanieczyszczonych. Według najnowszego raportu WHO stolica Małopolski zajmuje 11. miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w całej Unii Europejskiej. W związku z tym obowiązują w nim ograniczenia w zakresie spalania węgla, czy też paleniu w kominku.

To sprawia, że klimatyzacja w Krakowie wykorzystywana jest nie tylko w letnie upały, ale także w chłodne dni jako źródło ciepła. Jej użytkowanie pozwala na zapewnienie optymalnej temperatury w mieszkaniu, domu lub biurze przez cały rok. Nowoczesne klimatyzatory mogą posiadać również funkcję filtracji powietrza, co wpływa korzystnie na jego jakość. To kolejny kluczowy aspekt w Krakowie. Właśnie dlatego klimatyzacja w tym mieście to dobry wybór.

Zamawiając w Santier Instalację, otrzymują Państwo kompleksową obsługę. Doradzamy, projektujemy, montujemy oraz później serwisujemy urządzenia. Jako nieliczni możemy się pochwalić sklepem stacjonarnym z klimatyzacją w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia naszego stacjonarnego punktu.

U nas kupisz na raty !

Oblicz ratę kredytu. W naszym salonie sprzedaży załatwisz wszystkie formalności.

Pompa ciepła – Wieliczka

Pompy ciepła to urządzenia stosowane w ramach ekologicznych i oszczędnych systemów grzewczych. Zaliczane są do rozwiązań z kategorii odnawialnych źródeł energii, dzięki którym nie tylko dba się o własny budżet, ale również o dobro środowiska. Warto zastanowić się nad tym, ile kosztują: montaż, serwisowanie i eksploatacja instalacji. Poznaj argumenty, które przemawiają za inwestycją w pompy ciepła w Wieliczce.

Dotacje „moje ciepło” i „czyste powietrze” na zakup i montaż pompy ciepła – sprawdź warunki !

Pompa ciepła czy warto?

W nowoczesnych systemach grzewczych coraz częściej można spotkać pompy ciepła. Ich wykorzystywanie to dbałość o środowisko oraz o domowy budżet. Największe wątpliwości dotyczące tego, czy inwestować w pompy ciepła, wiążą się z ich wysokim kosztem zakupu i instalacji. Właściciel domu musi liczyć się z wydatkiem na poziomie minimum 30 tysięcy złotych, który zwraca się w ciągu kilku lat. Mimo wszystko warto inwestować w ten model grzewczy, ponieważ jest uzasadniony finansowo w zakresie eksploatacji oraz wygodny. Pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu, miejsca na składowanie ewentualnego paliwa grzewczego, a także na spełnienie rygorystycznych norm środowiskowych. To wszystko przy małej awaryjności i dużym komforcie wykorzystywania urządzenia na co dzień. O tym dlaczego dokładnie warto inwestować w pompy ciepła, dowiesz się na https://santier.pl/pompa-ciepla/

Montaż pomp ciepła – Wieliczka

Nasza firma świadczy usługi profesjonalnego montażu pomp ciepła w Wieliczce. Od jakości wykonania instalacji zależy efektywność jej użytkowania, a także końcowe koszty inwestycji. Przed podjęciem decyzji o zakupie danego rodzaju pompy, pomagamy w zakresie zapoznania się z jej specyfikacją techniczna, warunkami użytkowania, a także w dostosowaniu parametrów technicznych urządzenia do realnych potrzeb właściciela domu. Dzięki temu pompa z powodzeniem zapewni ciepło w domu, a jej eksploatacja będzie zoptymalizowana pod względem wydatków. Wpływ na dobór urządzenia i rozwiązań systemowych mają m.in. takie czynniki jak: lokalizacja budynku, jego powierzchnia, klasa energetyczna, parametry techniczne, czy też potrzeby domowników. Na podstawie tych danych dobiera się moc pompy ciepła, a także rodzaj instalacji. Inwestycja w to ekologiczne rozwiązanie to minimum 30 tysięcy złotych i rośnie w zależności od metrażu, a także specyfiki budynku i wydajności sprzętu.

Serwis pomp ciepła – Wieliczka

Regularne serwisowanie pomp ciepła w Wieliczce pozwala na zachowanie gwarancji, a także zwiększa żywotność systemu grzewczego. Choć urządzenia należą do bezobsługowych i bardzo rzadko ulegają awariom, to jednak dokładny serwis pomoże w wyłapaniu niepokojących symptomów. Jeżeli specjalista wychwyci jakiś problem, to zaproponuje jego rozwiązanie w ramach usługi. Pomaga to w zmniejszeniu kosztów ewentualnych naprawa, a także w zachowaniu wysokiej wydajności systemu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jego użytkowania.

Nasza firma świadczy usługi profesjonalnego serwisu pomp ciepła, a prace wykonywane są przez renomowanych i doświadczonych fachowców. Dzięki temu zadbamy o każdy detal instalacji i wesprzemy cię w jej poprawnej eksploatacji. Podczas serwisu sprawdzimy również ustawienie systemu i w miarę możliwości, zwiększymy jego oszczędność.

Zakres usług serwisowych w Wieliczce

Podstawowe usługi serwisowe pomp ciepła obejmują:

  • kontrolę ciśnienia układu chłodniczego i jego szczelności;
  • sprawdzenie czynnika chłodniczego pod kątem zawilgocenia;
  • kontrolę bezpieczników i czujników;
  • sprawdzenie filtrów;
  • pomiar ciśnienia w dolnym źródle ciepła;
  • sprawdzenie osadzenia przyłączy elektrycznych;
  • sprawdzenie naczyń przeponowych w instalacji;
  • pomiar ciśnienia w instalacji grzewczej;
  • wyczyszczenie parownika.

Szczegółowy zakres prac dodatkowych dostosowywany jest do potrzeb klienta oraz stanu instalacji. Serwisowanie pozwoli na zachowanie gwarancji oraz wydłuży żywotność systemu.

Opłacalność inwestycji w pompę ciepła

Inwestycja w pompę ciepła to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pod tym względem koszty przewyższają wiele alternatyw, jednak należy pamiętać o tym, że koszty początkowe to nie wszystko. Pod uwagę warto wziąć także wydatki eksploatacyjne, a te przy pompach ciepła są minimum dwukrotnie niższe, niż w przypadku instalacji gazowych. Ponadto to rozwiązanie ekologiczne, które z powodzeniem może być wykorzystywane w miejscowościach i miejscach, gdzie trzeba spełnić rygorystyczne normy środowiskowe. Tak jest m.in. w Małopolsce, gdzie Kraków wg raportu WHO jest na 11. miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej.

Ze względu na mniejsze koszty eksploatacyjne, zakup, montaż i serwisowanie pompy ciepła zwracają się już po około 5-8 latach. Czas zwroty z inwestycji zależny jest m.in. od rodzaju wybranego urządzenia, skali jego użytkowania, a także wielkości domu. Im będzie większy, tym szybciej pompa ciepła się zwróci.

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

Wśród rozwiązań w zakresie ogrzewania domu lub siedziby firmy znajduje się m.in. pompa ciepła. Wiele osób zastanawia się nad zasadnością inwestycji w to urządzenie, ze względu na duże koszty początkowe. W tym tekście sprawdziliśmy, czym charakteryzują się pompy ciepła, jak działają oraz, czy inwestycja w nie jest uzasadniona. Przekonaj się sam.

Rodzaje pomp ciepła

Nie każda pompa ciepła jest sobie równa. Na rynku dostępnych jest obecnie kilka podstawowych rodzajów, które różnią się mechanizmem i specyfiką działania, wydajnością, czy też kosztem montażu, eksploatacji i serwisowania. Podział stosowanych obecnie pomp ciepła uwzględnia przede wszystkim źródło, z którego pozyskiwane jest ciepło do ogrzania budynku.

powietrzna pompa ciepła

Podstawowe rodzaje pomp ciepła to:

  • pompa gruntowa;
  • pompa wodna;
  • powietrzna pompa;
  • pompa hybrydowa.

Ze względu na konstrukcję pomp, dzieli się je na splity i monobloki.

Jak działa pompa ciepła

Niezależnie od wybranego rodzaju, główna zasada działania pomp ciepła jest bardzo podobna. Elementem budowy instalacji jest sprężarka. Jej zadaniem jest sprężanie gazu, dzięki czemu jego temperatura wzrasta. Kolejnym krokiem jest rozprężanie gazu, co powoduje zjawisko pobierania energii cieplnej z zewnętrznego otoczenia. Podczas działania urządzenia dochodzi do krążenia czynnika grzewczego w jego wnętrzu. W dużym skrócie działanie pomp ciepła można opisać jako generowanie, czy też wymuszanie przepływu czynnika grzewczego z miejsc o niższej temperaturze do bardziej nagrzanych przestrzeni. Podczas tego zjawiska ciepło pobierane jest z zewnątrz i odpowiada za ogrzewanie domu, czy też biura.

Koszt pompy ciepła

Koszty instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła mogą być różne, jednak kupujący powinien przygotować się na inwestycję rzędu 30 tysięcy złotych lub więcej. Na ostateczną wysokość kwoty wpływa wiele aspektów, w tym m.in. rodzaj wybranego urządzenia, powierzchnia domu, klasa energetyczna budynku, parametry techniczne inwestycji, lokalizacja domu, czy też realne potrzeby domowników. Biorąc to pod uwagę, specjaliści są w stanie przygotować miarodajną wycenę, która uwzględni wszystkie parametry i ewentualne funkcje dodatkowe systemu. Wpływ na koszt montażu pompy ciepła ma także zakres dodatkowych usług takich jak: transport, czy serwisowanie.

Szacuje się, że w przypadku domów jednorodzinnych o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, koszt instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła może wahać się od 30 do 45 tysięcy złotych. To sprawia, że inwestycja początkowa w system jest wysoka i wiele osób może zastanawiać się nad jej zasadnością. W skali wieloletniej eksploatacji ma to jednak swoje ekonomiczne uzasadnienie. Z perspektywy lat często okazuje się, że pompa ciepła jest tańszym sposobem ogrzewania domu lub siedziby firmy. Dodatkowym atutem przemawiającym za tym wyborem może być fakt, że w Polsce można otrzymać dofinansowanie na zakup pompy ciepła z Programu Czyste Powietrze. Wysokość dotacji wynosi do 18 tysięcy złotych. Więcej informacji dotyczących dotacji znajdziesz na naszym blogu!

Koszty eksploatacyjne

W zakresie finansów warto zwrócić uwagę także na koszty eksploatacyjne pomp ciepła. Przy odpowiednio dobranej wydajności pompy i całej instalacji grzewczej, koszty te znacznie maleją. Szacuje się, że w przypadku domu o powierzchni około 150 metrów kwadratowych eksploatacja roczna pompy ciepła w polskich warunkach może wynosić około 1200-1500 złotych. Proste wyliczenia wskazują na to, że pod względem kosztów użytkowania systemy grzewcze oparte na pompach ciepła są minimum dwukrotnie tańsze od swoich gazowych alternatyw.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Inwestycja w pompę ciepła może być korzystna pod wieloma względami. Przede wszystkim pozwala domownikom na zaoszczędzenie czasu, ponieważ system działa automatycznie. W przeciwieństwie do kotłów grzewczych nie wymaga on codziennej obsługi, czy też dorzucania paliwa. Wpływa to również na komfort użytkowania. Pompy ciepła należą do ekologicznych rozwiązań z obszaru odnawialnych źródeł energii, dlatego spełniają rygorystyczne normy środowiskowe, a ich instalacja to inwestycja w przyszłość.

Doskonale sprawdzają się w domach energooszczędnych (i nie tylko), a także uniezależnią cię od dostawców energii. To niezwykle istotne w czasach, gdy może dochodzić do zaburzeń dostaw tradycyjnych paliw do systemów grzewczych. Montaż, eksploatacja i serwisowanie pomp ciepła są bardzo wygodne, a urządzenie cechuje się niskim poziomem awaryjności. Ponadto pompy mogą spełniać funkcje zarówno systemu grzewczego, jak i klimatyzacji. Właśnie dlatego warto zainwestować w to rozwiązanie.

Opłacalność inwestycji

Początkowy koszt zakupu i montażu pompy ciepła jest wysoki i wynosi minimum 30 tysięcy złotych, jednak inwestycja dość szybko się zwraca. W polskich warunkach właściciele domów na zwrot inwestycji czekają średnio 5-8 lat. Jest to uzależnione od skali użytkowania pomp ciepła oraz ostatecznych kosztów jej instalacji. Im większa powierzchnia domu, tym czas zwrotu z inwestycji jest niższy. Zakup pompy ciepła jest uzasadniony ekonomicznie i ekologicznie.

Chcesz, aby pompy ciepła stały się częścią Twojego domu lub inwestycji? Skontaktuj się z naszym specjalistą do spraw pomp ciepła.

Klimatyzacja Myślenice – montaż instalacji w domach i biurach

Montaż klimatyzacji w Myślenicach, jest obecnie doskonałym rozwiązaniem zarówno w przestrzeni biurowej, użytkowej, jak i mieszkalnej. Klimatyzacja zapewnia doskonałe warunki powietrza: czystość, odpowiednią cyrkulację i optymalny poziom temperatury w danym pomieszczeniu. Aby móc w pełni cieszyć się komfortem oraz bezawaryjnym działaniem, warto zaznajomić się z kilkoma podstawowymi kwestiami dotyczącymi instalacji systemu. Gdzie kupić klimatyzację w Myślenicach i jak wygląda jej montaż?

Klimatyzacja Kraków

Montaż klimatyzacji Myślenice

Okres wiosenno-letni to czas, w którym panujące warunki atmosferyczne mogą znacznie obniżać jakość życia oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie i pracę. Wysokie temperatury często bywają przyczyną nadmiernego zmęczenia, powodują senność oraz utratę energii. Z tego powodu, chcąc skutecznie obniżyć ciepłotę panującą w pomieszczeniu, warto skorzystać z najlepszego rozwiązania – montażu klimatyzacji. Myślenice i okoliczne miejscowości mogą skorzystać z profesjonalnych usług instalacji urządzeń najwyższej klasy.

Decydując się na tego typu inwestycję, warto dowiedzieć się, jak przebiegają poszczególne etapy montażu klimatyzacji. Należą do nich:

  • Przygotowanie i odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym zostanie zamontowana klimatyzacja.
  • Montaż instalacji chłodniczych oraz sterowniczych. 
  • Instalacja systemu odprowadzania skroplin.
  • Doprowadzenie zasilania do powstałej konstrukcji.
  • Instalacja jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. 
  • Połączenie urządzeń oraz wykonanie próby szczelności. 
  • Uruchomienie urządzeń klimatyzacyjnych. 
  • Sprawdzenie poprawności funkcjonowania zainstalowanego systemu oraz przeszkolenie użytkownika z obsługi urządzeń.

Klimatyzacja do biura Myślenice

Klimatyzacja do biura to urządzenie, które w znacznym stopniu wpływa na wydajność pracowników danej firmy, zwłaszcza w okresie letnim. Poprawia komfort funkcjonowania oraz świetnie dostosowuje się do potrzeb ekonomicznych przedsiębiorstwa.  

Chcąc, aby klimatyzacja do biura w Myślenicach spełniała należną jej funkcję, urządzenie musi być odpowiednio wydajne. Dlatego przy wyborze klimatyzatora warto przede wszystkim skupić się na doborze mocy do powierzchni lokalu, w którym zostanie zainstalowany. 

Na przykład do biura o powierzchni do 20-30 m² wystarczy urządzenie o mocy 2,5 kW, a przy metrażu od 40 m²  do 60 m², zalecany jest montaż klimatyzacji o mocy 5 kW.  Warto pamiętać, iż w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie promieni świetlnych, moc klimatyzatora powinna być zwiększona, niezależnie od powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza biur posiadających wiele przeszkleń i niezabezpieczonych dodatkowo przed promieniowaniem słonecznym. 

Warto pamiętać, że zbyt mocna klimatyzacja, niedostosowana do warunków panujących w lokalu, może narazić przedsiębiorstwo na zbyt duże zużycie energii elektrycznej, a także generować problemy zdrowotne wśród pracowników. Z tego powodu montaż klimatyzacji w Myślenicach, powinien zostać skonsultowany ze specjalistą. 

Klimatyzacja do domku Myślenice

Klimatyzacja do domku w Myślenicach oraz w każdej innej miejscowości, to doskonały system, który sprawdzi się zarówno w lecie, jak i porze jesienno-zimowej. Chcąc, aby instalacja działała skutecznie, niezbędny jest odpowiedni dobór urządzeń, dostosowanych budową i parametrami do wymagań danej przestrzeni. Dlatego przed zakupem sprzętu klimatyzacyjnego, warto rozważyć kilka podstawowych kwestii: 

  1. Rodzaj klimatyzacji – w przestrzeni domowej najczęściej wybierane są klimatyzatory typu split. Zapewniają one wydajność i niską awaryjność. Dużą skutecznością w przypadku domów jednorodzinnych cechuje się także klimatyzator kanałowy, który umożliwia równomierne rozprowadzanie powietrza do kilku pomieszczeń. 
  2. Moc klimatyzacji – musi być odpowiednio dostosowana do przestrzeni, w której ma zostać wykonany montaż klimatyzacji. Na 1 m² niezbędne jest ok. 100 W mocy.

Gdzie kupić klimatyzację w Myślenicach?

Profesjonalny montaż klimatyzacji w Myślenicach jest gwarancją zachowania optymalnej temperatury we wnętrzach oraz cyrkulacji czystego powietrza, wolnego od zanieczyszczeń lub alergenów. Z tego względu warto skorzystać z usług specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w dopasowaniu rozwiązań do wymagań użytkowników.

Santier zapewnia klientom z Myślenic oraz okolicznych miejscowości, kompleksową obsługę całego projektu – dostosowanie rozwiązań, przygotowanie koncepcji, sprawną realizację oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wybór wysokiej klasy fachowców to gwarancja jakości i komfortu użytkowania klimatyzacji w domu i biurze. Skontaktuj się z nami w zamów usługę!

Pompa ciepła – Myślenice

07 maja 2022

Jednym z ekologicznych i oszczędnych systemów grzewczych są instalacje z pompą ciepła. W tym tekście sprawdziliśmy, ile kosztuje instalacja urządzenia w domu, jakie są koszty jego eksploatacji, czy czas zwrotu z inwestycji. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pompy ciepła w Myślenicach.

mitsubishi zubadan
pompa ciepła Mitsubishi Zubadan

Pompa ciepła czy warto?

Oparcie systemu grzewczego w domu o działanie pompy ciepła może być wskazane z kilku powodów. Przede wszystkim ma to ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ niskie roczne koszty eksploatacji sprawiają, że inwestycja zwraca się już po kilku latach. Dodatkowo system działa automatycznie i cechuje się niską awaryjnością, co wpływa na wygodę użytkowników. Z powodzeniem może być stosowany tam, gdzie właściciele muszą spełnić rygorystyczne normy środowiskowe. Pompy ciepła to rozwiązanie wpisujące się w trend dbania o środowisko i wykorzystywane są w ramach odnawialnych źródeł energii. O tym dlaczego warto inwestować w to urządzenie, dowiesz się na https://santier.pl/pompa-ciepla/

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła „moje ciepło” i „czyste powietrze” – sprawdź warunki !

Montaż pomp ciepła – Myślenice

Wpływ na wydajność eksploatacyjną pomp ciepła ma ich prawidłowy montaż. Nasza firma oferuje profesjonalną usługę montażu pomp ciepła w Myślenicach i okolicy. Kluczem do osiągnięcia optymalnych kosztów instalacji i jej użytkowania, a także satysfakcji właściciela budynku jest odpowiednie dobranie parametrów technicznych pomp. Ich wydajność powinna odpowiadać takim aspektom jak: powierzchnia i klasa energetyczna domu, lokalizacja, parametry techniczne inwestycji, czy potrzeby domowników. Na podstawie analizy tych danych można zaproponować odpowiedni rodzaj pompy ciepła oraz jej wydajność, która pozwoli na ogrzanie budynku przy obniżeniu kosztów całego procesu.

Na bazie wieloletniego doświadczenia nasi eksperci są w stanie zapewnić usługi doradcze i dostosować zakres inwestycji do potrzeb i możliwości klienta. Dzięki temu jest ona szyta na miarę, a zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inne inwestycje. Obecnie koszt instalacji to minimum 30 tysięcy złotych, jednak zależy to od wspomnianych wcześniej aspektów. Jeżeli planujesz montaż pompy ciepła w budynku o powierzchni 150 metrów kwadratowych, to powinieneś liczyć się z wydatkiem na poziomie od 30 do 45 tysięcy złotych.

Serwis pomp ciepła – Myślenice

Docelowo pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe o niskim poziomie awaryjności. Nie sprawia to jednak, że należy zrezygnować z usług serwisowania sprzętu. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne usługi serwisowania pomp ciepłą różnego rodzaju. Wykonywanie serwisów pozwala na podtrzymanie gwarancji. Ponadto specjalista jest w stanie wyłapać wszystkie niepokojące symptomy, które mogą wskazywać na awarię lub jej wystąpienie w przyszłości. Dzięki usłudze serwisowej ogranicza się koszty ewentualnych naprawa, a także minimalizuje wydatki związane z bieżącą eksploatacją urządzenia.

Za serwisowanie powinni odpowiadać tylko kwalifikowani fachowcy. Nasz zespół tworzą eksperci, którzy od lat zajmują się projektowaniem, wdrażaniem, a także serwisowaniem systemów grzewczych z pompami ciepła. To gwarancja najwyższej jakości usług oraz profesjonalizmu i dbałości o każdy detal. W trakcie serwisowania można sprawdzić także efektywność działania pompy, a także zmienić jej ustawienie, żeby działała jeszcze oszczędniej.

Co wchodzi w zakres usług serwisowych?

W zakres usług serwisowych pomp ciepła w Myślenicach wchodzi wiele czynności. Podczas wykonywania serwisu możesz liczyć na:

  • sprawdzenie czynnika chłodniczego pod kątem zawilgocenia;
  • sprawdzenie filtrów;
  • kontrolę ciśnienia układu chłodniczego i jego szczelności;
  • kontrolę bezpieczników i czujników;
  • sprawdzenie osadzenia przyłączy elektrycznych;
  • pomiar ciśnienia w instalacji grzewczej;
  • pomiar ciśnienia w dolnym źródle ciepła;
  • sprawdzenie naczyń przeponowych w instalacji;
  • wyczyszczenie parownika.

Dzięki temu twoja instalacja będzie działała bez zarzutu, a jej eksploatacja będzie optymalna kosztowo. Ponadto regularne serwisowanie wpływa na wydłużenie żywotności pompy ciepła.

Po jakim czasie zwraca się inwestycja?

Choć początkowe koszty instalacji systemu z pompą ciepła są wysokie i mogą zniechęcać potencjalnych inwestorów, to jednak w perspektywie lat to opłacalny wybór. Szacuje się, że w polskich warunkach wydatki związane z montażem i serwisowaniem pompy ciepła zwracają się w około 5-8 lat. Roczna eksploatacja to wydatek około 1200-1500 złotych, czyli ponad dwukrotnie niej niż w przypadku alternatywnych form ogrzewania, w tym instalacji gazowych. Wpływ na tempo zwrotu inwestycji ma także wielkość budynku. Im większa powierzchnia domu, tym koszt zakupu pompy ciepła szybciej się zwraca.