Klimatyzator Daikin – japońska jakość i technologia.

07 listopada 2021

Daikin – Japończyk z tradycjami

Klimatyzatory firmy Daikin od lat charakteryzują się świetną jakością wykonania swoich produktów. Przez długi okres czasu cechowały się jednak surowością kształtów i prostotą wykonania. Wykazali się jednak również dużą innowacyjnością dla swoich produktów. Jako jedni z pierwszych wprowadzili na rynek urządzenia cechujące się nowoczesnym kształtem i funkcjami nie spotykanymi wcześniej na rynku branży klimatyzacji. Klimatyzacyjną rewolucję rozpoczęli od urządzeń Ururu Sarara i Emura z późniejszym facelifingiem. Niedawno do klimatyzatorów premium dołączyła seria Daikin Stylish z flagowym kolorem imitującym czarne drzewo ( air conditioner black wood ). Z półki średniej mamy do dyspozycji urządzenia Perfera i Komfora lub wersja budżetowa Sensira+.

Daikin – innowacyjny klimatyzator półki Premium

Klimatyzator Daikin – nowością w oczyszczaniu powietrza jest czterostopniowa filtracja. Po podstawowej filtracji powietrze przechodzi przez tytanowowo-apatytowy i srebrny filtr oraz filtr typu flash streamer.

Promienie UV kierowane na dwutlenek tytanu, uwalniają elektrony na powierzchni filtra tytanowo-apatytowego. Elektrony oddziałują z cząsteczkami wody w powietrzu, dzieląc je na rodniki hydroksylowe, które są wysoce reaktywnymi, krótkotrwałymi, nienaładowanymi jonami wodorotlenkowymi.

Efekt Coandy – umożliwia lepszy rozkład strugi powietrza dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych łopatek. Podczas chłodzenia powietrze jest kierowane ponad jednostkę wewnętrzną ,tak aby powietrze było nawiane przy samym suficie. W czasie grzania łopatki kierują powietrzę pionowo w dół, a następnie rozprowadzają je tuż nad linią podłogi.

Inteligentny czujnik cieplny – rozwiązanie dzielące pomieszczenie na matrycę 64 kwadratów. Tworzy to siatkę cieplną pomieszczenia, dzięki czemu urządzenie rozpoznaje strefy w które należy skierować strumień powietrza celem zrównoważenia temperatury.

Kontrola wilgotności – wykorzystanie do pracy czujnika wilgotności dzięki czemu urządzenie jest w stanie sterować pracą sprężarki ,aby utrzymywać w miarę stabilne warunki temperatury i wilgotności.

Planujesz montaż klimatyzacji? Skontaktuj się z nami i poproś o bezpłatną ofertę.

U nas klimatyzator kupisz na raty lub w leasing.