Pompa ciepła – Myślenice

07 maja 2022

Jednym z ekologicznych i oszczędnych systemów grzewczych są instalacje z pompą ciepła. W tym tekście sprawdziliśmy, ile kosztuje instalacja urządzenia w domu, jakie są koszty jego eksploatacji, czy czas zwrotu z inwestycji. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pompy ciepła w Myślenicach.

mitsubishi zubadan
pompa ciepła Mitsubishi Zubadan

Pompa ciepła czy warto?

Oparcie systemu grzewczego w domu o działanie pompy ciepła może być wskazane z kilku powodów. Przede wszystkim ma to ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ niskie roczne koszty eksploatacji sprawiają, że inwestycja zwraca się już po kilku latach. Dodatkowo system działa automatycznie i cechuje się niską awaryjnością, co wpływa na wygodę użytkowników. Z powodzeniem może być stosowany tam, gdzie właściciele muszą spełnić rygorystyczne normy środowiskowe. Pompy ciepła to rozwiązanie wpisujące się w trend dbania o środowisko i wykorzystywane są w ramach odnawialnych źródeł energii. O tym dlaczego warto inwestować w to urządzenie, dowiesz się na https://santier.pl/pompa-ciepla/

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła „moje ciepło” i „czyste powietrze” – sprawdź warunki !

Montaż pomp ciepła – Myślenice

Wpływ na wydajność eksploatacyjną pomp ciepła ma ich prawidłowy montaż. Nasza firma oferuje profesjonalną usługę montażu pomp ciepła w Myślenicach i okolicy. Kluczem do osiągnięcia optymalnych kosztów instalacji i jej użytkowania, a także satysfakcji właściciela budynku jest odpowiednie dobranie parametrów technicznych pomp. Ich wydajność powinna odpowiadać takim aspektom jak: powierzchnia i klasa energetyczna domu, lokalizacja, parametry techniczne inwestycji, czy potrzeby domowników. Na podstawie analizy tych danych można zaproponować odpowiedni rodzaj pompy ciepła oraz jej wydajność, która pozwoli na ogrzanie budynku przy obniżeniu kosztów całego procesu.

Na bazie wieloletniego doświadczenia nasi eksperci są w stanie zapewnić usługi doradcze i dostosować zakres inwestycji do potrzeb i możliwości klienta. Dzięki temu jest ona szyta na miarę, a zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inne inwestycje. Obecnie koszt instalacji to minimum 30 tysięcy złotych, jednak zależy to od wspomnianych wcześniej aspektów. Jeżeli planujesz montaż pompy ciepła w budynku o powierzchni 150 metrów kwadratowych, to powinieneś liczyć się z wydatkiem na poziomie od 30 do 45 tysięcy złotych.

Serwis pomp ciepła – Myślenice

Docelowo pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe o niskim poziomie awaryjności. Nie sprawia to jednak, że należy zrezygnować z usług serwisowania sprzętu. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne usługi serwisowania pomp ciepłą różnego rodzaju. Wykonywanie serwisów pozwala na podtrzymanie gwarancji. Ponadto specjalista jest w stanie wyłapać wszystkie niepokojące symptomy, które mogą wskazywać na awarię lub jej wystąpienie w przyszłości. Dzięki usłudze serwisowej ogranicza się koszty ewentualnych naprawa, a także minimalizuje wydatki związane z bieżącą eksploatacją urządzenia.

Za serwisowanie powinni odpowiadać tylko kwalifikowani fachowcy. Nasz zespół tworzą eksperci, którzy od lat zajmują się projektowaniem, wdrażaniem, a także serwisowaniem systemów grzewczych z pompami ciepła. To gwarancja najwyższej jakości usług oraz profesjonalizmu i dbałości o każdy detal. W trakcie serwisowania można sprawdzić także efektywność działania pompy, a także zmienić jej ustawienie, żeby działała jeszcze oszczędniej.

Co wchodzi w zakres usług serwisowych?

W zakres usług serwisowych pomp ciepła w Myślenicach wchodzi wiele czynności. Podczas wykonywania serwisu możesz liczyć na:

  • sprawdzenie czynnika chłodniczego pod kątem zawilgocenia;
  • sprawdzenie filtrów;
  • kontrolę ciśnienia układu chłodniczego i jego szczelności;
  • kontrolę bezpieczników i czujników;
  • sprawdzenie osadzenia przyłączy elektrycznych;
  • pomiar ciśnienia w instalacji grzewczej;
  • pomiar ciśnienia w dolnym źródle ciepła;
  • sprawdzenie naczyń przeponowych w instalacji;
  • wyczyszczenie parownika.

Dzięki temu twoja instalacja będzie działała bez zarzutu, a jej eksploatacja będzie optymalna kosztowo. Ponadto regularne serwisowanie wpływa na wydłużenie żywotności pompy ciepła.

Po jakim czasie zwraca się inwestycja?

Choć początkowe koszty instalacji systemu z pompą ciepła są wysokie i mogą zniechęcać potencjalnych inwestorów, to jednak w perspektywie lat to opłacalny wybór. Szacuje się, że w polskich warunkach wydatki związane z montażem i serwisowaniem pompy ciepła zwracają się w około 5-8 lat. Roczna eksploatacja to wydatek około 1200-1500 złotych, czyli ponad dwukrotnie niej niż w przypadku alternatywnych form ogrzewania, w tym instalacji gazowych. Wpływ na tempo zwrotu inwestycji ma także wielkość budynku. Im większa powierzchnia domu, tym koszt zakupu pompy ciepła szybciej się zwraca.