Klimatyzacja Kraków – jaka cena za montaż ?

10 maja 2022

Ile kosztuje zamówienie i montaż klimatyzacji w Krakowie? Cena takiej usługi zależna jest m.in. od rodzaju wybranego systemu, sposobu jego montażu, lokalizacji, a także renomy firmy wykonującej usługę. W stolicy Małopolski możesz znaleźć atrakcyjne ceny instalacji klimatyzacji, dzięki czemu zaoszczędzisz środki na inne inwestycje. Ile to kosztuje?

Klimatyzacja Kraków – cena

Ceny instalacji klimatyzacji w Krakowie są mocno zróżnicowane. Znajdziesz oferty zarówno za 1,5 tysiąca złotych, jak i firmy, które wykonają analogiczną usługę nawet dwukrotnie drożej. Ze względu na szeroki wybór podmiotów wykonujących te usługi, przed ostateczną decyzją warto zrobić dokładną analizę rynku. Pod uwagę weź nie tylko cennik oferowanych usług, ale także renomę firmy, jej historię oraz opinie zadowolonych i mniej zadowolonych klientów. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko zakupu klimatyzacji oraz zadbasz o optymalizację poniesionych kosztów inwestycyjnych.

Cena klimatyzacji w Krakowie

Na rynku znajdziesz różne typy instalacji. Wyróżniają się nieco innym mechanizmem działania, sposobem eksploatacji, czy też żywotnością. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i ich ceną. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości rekomenduje się kontakt ze specjalistą, ponieważ typ klimatyzacji powinien być dobierany do specyfiki jej użytkowania, rozmiaru pomieszczenia, biura lub mieszkania, a także lokalizacji.

Cena montażu klimatyzacji w Krakowie

Koszty montażu klimatyzacji w Krakowie zależą przede wszystkim od rodzaju wybranego urządzenia. Wpływ na ostateczną wycenę może mieć również miejsce jego umieszczenia. W przypadku trudno dostępnych przestrzeni lub montażu wymagającego więcej pracy po stronie monterów, ostateczne cena może być wyższa. Każdorazowo jest jednak negocjowana z klientem. Podstawowe ceny usług związanych z montaże klimatyzacji danego typu w Krakowie prezentują się następująco:

  • split – ok. 1200 – 1500 PLN netto;
  • kasetonowy – ok. 1500 – 1800 PLN netto;
  • przypodłogowo-sufitowy – ok. 1000 – 1300 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok. 2000 – 2500 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok 3000 – 3500 PLN netto;
  • multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi – ok 3900 – 4200 PLN netto.

Ewentualne dodatkowe koszty to: nietypowe prace budowlane, wykorzystanie zwyżki, dojazd do klienta i dodatkowe metry instalacji freonowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej poproś firmę instalacyjną o dokładną wycenę z rozbiciem poszczególnych elementów składowych oraz upewnij się, czy obejmuje ona wszystkie niezbędne prace montażowe i dodatkowe.

Sprawdź ranking klimatyzatorów 2022 !

ranking klimatyzatorów

Sprawdź ,który z porównanych klimatyzatorów najbardziej odpowiada Twoim potrzebą.

Serwis klimatyzacji w Krakowie

Wpływ na żywotność i prawidłową eksploatację klimatyzacji mają jej regularne serwisowanie oraz prawidłowa pielęgnacja. Renomowane firmy instalacyjne oferuję serwis systemów klimatyzacyjnych w ramach swojej oferty. Nasza firma świadczy usługi związane z serwisem klimatyzacji i wentylacji oraz okresowymi przeglądami budynków. Pozwala to na wykrycie potencjalnych usterek i awarii, a także zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych urządzenia. W kompleksowej ofercie posiadamy: doradztwo, projektowanie, sprzedaż, montaż i serwisowanie klimatyzacji w Krakowie i okolicach. Wycena przygotowywana jest w sposób indywidualny, a dbałość o każdy szczegół sprawia, że będziesz cieszyć się wydajną klimatyzacją na dłużej.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Co roku zaliczany jest także do ścisłej czołówki europejskich miast pod kątem potencjału do życia, a także piękna. Przy tym wszystkim należy jednak do grona tych najbardziej zanieczyszczonych. Według najnowszego raportu WHO stolica Małopolski zajmuje 11. miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w całej Unii Europejskiej. W związku z tym obowiązują w nim ograniczenia w zakresie spalania węgla, czy też paleniu w kominku.

To sprawia, że klimatyzacja w Krakowie wykorzystywana jest nie tylko w letnie upały, ale także w chłodne dni jako źródło ciepła. Jej użytkowanie pozwala na zapewnienie optymalnej temperatury w mieszkaniu, domu lub biurze przez cały rok. Nowoczesne klimatyzatory mogą posiadać również funkcję filtracji powietrza, co wpływa korzystnie na jego jakość. To kolejny kluczowy aspekt w Krakowie. Właśnie dlatego klimatyzacja w tym mieście to dobry wybór.

Zamawiając w Santier Instalację, otrzymują Państwo kompleksową obsługę. Doradzamy, projektujemy, montujemy oraz później serwisujemy urządzenia. Jako nieliczni możemy się pochwalić sklepem stacjonarnym z klimatyzacją w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia naszego stacjonarnego punktu.

U nas kupisz na raty !

Oblicz ratę kredytu. W naszym salonie sprzedaży załatwisz wszystkie formalności.